Неділя, 19.05.2024, 06:54
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Озютичівська філія-гімназія ОЗЗСО "Затурцівський ліцей ім. В.К.Липинського"

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні події [87]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 42
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Європа – знайомство крізь століття і кордони

Сценарій виховного заходу

 на тему:

«Європа – знайомство крізь століття і кордони»

Підготувала вчитель історії

ЗОШ І-ІІ ступеня с. Озютичі

Вишневська З. А.

Вед. 1. Добрий день, шановні друзі!

             Guten Tag, liebe friends!

             Bonjour, chers amis!

Вед. 2. Сьогодні ми зустрілися, щоб ближче познайомитися з європейськими країнами, їхніми традиціями, історією, культурною спадщиною.

Вед. 1. Європа… Яка ж вона?

Вед. 2. Європа. Рядки енциклопедії повідомляють, що це частина світу розташована на заході Євразійського материка. Європа – порівняно не велика частина світу, населення майже 800 млн осіб, площа 11,5 млн. км. КВ. Але Європа це не тільки територія від мису Нордкіна на півночі, до мису Мароко на півдні, від Уральських гір на сході до мису Рока на заході.

Вед. 1. Європа – один із головних центрів сучасної науки, техніки та технології. На долю європейців припадає більше половини світового національного доходу та більша половина промислового виробництва.

Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів.

Європа – скарбниця досягнень та пам’ятників культури.

Вед. 2. У центрі Європи знаходиться наша держава – Україна.

Вед. 1. Моя Україно – зоря світанкова,

            Пшениці лани, голубі небеса,

            Її солов’їна калинова мова

            Світиться наче на сонці роса.

(пісня «Калина» )

(виходять хлопчик і дівчинка мандрівники)

Дів.: Я більше не можу! Я більше не хочу нікуди йти! Ну не поспішай ти так! Я втомилася. Ти скажеш нарешті, куди ми з тобою йдемо?

Хл.: Ми вирушаємо в подорож. Якщо не хочеш, можеш повернутися.

Дів.: Але я люблю подорожувати. Мені все цікаво…

Хл.: Ну, тоді міцно тримай свого рюкзака, і вирушаймо в мандрівку країнами Європи. Першою нашою зупинкою буде Польща – найближча західна сусідка України.

Вед. 1. (тримає в руках прапорець Польщі) Загальна площа країни – 312 тис. км. кв. Населення – близько 40 млн. Столиця місто Варшава.

Вед. 2. Польща – індустріально-аграрна держава, етнічний склад населення якої більше 98 % - етнічні поляки. Сучасна культура цього народу ґрунтується на старих народних традиціях. Величезний внесок у загальну європейську культуру зробили польські композитори Фредерік Шопен, М. Огінський, поет Адам Міцкевич.

(виходять мандрівники)

Хл.: Варшава – прекрасне старовинне місто, все, навіть каміння тут може розповісти про історію свого народу.

Дів.: Дивись, а який прекрасний годинник на вежі варшавського замку. Він теж певно чимало побачив за своє життя.

(виходять учні 6 класу вірш «Zegar na warszawskim zamku»)

Дів.: А ось країна, що як і наша держава має жовто-блакитні кольори національного прапору.

Вед. 1.: Швецький прапор затверджено у 1620 році,  а 6 червня в країні святкують День Шведського Прапора. Національний гімн написав автор балад Ріхард Дибек.

Вед. 2. О давня, о вільна, о гаряча Північ,

            Як вабить твоя непримітна краса.

            Вітаю тебе рідна земле моя,

            І небо, і сонце, й веселі поля,

            І небо, і сонце й веселі поля!

Вед. 1. Швеція має територію 450 тис. км. кв., половину якої вкривають ліси. У Швеції конституційна монархія з парламентською формою правління. Король Карл ХVІ Густав сьогодні виконує лише церемоніальні функції як глава держави.

Хл.: А тепер перемістімося на південний схід і потрапимо в сонячну країну – Болгарію.

Дів.: Ця країна нам більше знайома, близька і зрозуміла, бо в Україні проживає багато болгар, людей працьовитих, які зберігають звичаї свого народу.

(вірш «Аз съм българче»)

Вед. ІІ. Болгарія – країна з драматичною історією, історичні події в якій змінювалися так часто, як у жодній країні Європи. Однією з причин такого калейдоскопу історичних подій є вигідність географічного положення країни.

Хл.: Здається ми з тобою вже дійшли до Рейну, чуєш яка сумна мелодія тут лунає.

(вірш «Лорелея» німецькою і українською)

Вед. І. Ліризм, мелодійність, глибока щедрість почуттів характерні поезії Генріха Гейне. Ви самі в цьому переконалися прослухавши його «Лорелею».

Вед. ІІ.: Німецька мова є рідною для таких країн як: Німеччина, Австрія та герцогство Люксембург. Це високорозвинені промислові країни з інтенсивним сільським господарством.

(лунає вальс Штрауса)

Дів.: Хто не знає цих чарівних мелодій? Музика в Австрії лунає в багатьох містах, у першу чергу, у Відні, там де відбуваються бали, танцювальні вечори, а ще й на батьківщині Моцарта у Зальцбурзі.

Хл.: А ти знаєш, що в Австрії дуже багатий та цікавий фольклор, особливо славнозвісні тірольські пісні, які прославляють рідний край, а ще ти знаєш, що німці та австрійці найпунктуальніше люди у Європі?

Вед. І. Австрійці, як і німці, полюбляють відпочивати у святкові дні. Особливо цікаво проходить свято проводів зими та зустрічі весни, яке називається «фашинг». У містах та селах проводяться карнавали, готують багато страв.

Дів.: Діор, Версачі, Шанель! І все в одному місці. Не дарма кажуть: «Побачити Париж, -  більше нічого не потрібно!»

Хл.: Тихо-тихо. Заспокойся. Давай відійдемо, помилуйся краще яка гарна тут природа, річка.

Дів.: Ой, дивись, дивись.

(виходять каченята, лунає «Пісенька маленьких каченят» французькою мовою)

Вед. І. Париж – столиця Франції, це дуже велике, дуже гарне і сучасне місто. На острові Сіте знаходиться знаменитий Собор Паризької Богоматері, збудований у ХІІІ ст. В Парижі також є університет Сорбонна і знаменита Ейфелева вежа. Великі люди Франції: Вольтер, Еміль Золя, Віктор Гюго, Наполеон Бонапарт.

Вед. ІІ. Держава на північному заході Європи на Британських островах – Велика Британія. Столиця – місто Лондон. Державна мова – англійська. Грошова одиниця – фунт стерлінгів. Національне свято – День Народження Королеви.

Вед. І. Вашій увазі пропонується вірш відомого шотландського поета Джорджа Байрона, який помер в 36 років, але залишив по собі яскравий слід, що нагадує спалах комети.

(учні розповідають вірш «Моє серце в верховині» англійською та українською мовами)   

Вед. І. Англійці – найбільші консерватори у світі, вони не бажають і не хочуть змінювати свої звичаї, стиль життя, їжу та одяг. Посудіть самі, королева не змінювала своєї зачіски впродовж 50-ти років, принц Чарльз віддає перевагу сірим костюмам.

Вед. ІІ. Чай для англійців – невід’ємна риса їхнього образу життя. Ви засмучені або втомилися, або просто прийшли погомоніти, або очікуєте приємну ділову розмову, вам завжди запропонують a nice cup of tea – добру чашку чаю. «Найзручніший момент для того, щоб завоювати Англію – четверта година опівдні. У цей час англійці будуть дуже зайняті своєю чашкою чаю, для того щоб помітити дещо навколо себе», - саме так жартують англійці про свої звички.

Вед. І. Англійський гумор є характерною відзнакою. Англійці вміють насміхатися, поглузувати над собою. Відчуття гумору цінується в усіх сферах життя і на усіх рівнях суспільства. Під час свого візиту в США королева Єлизавета ІІ проголошувала промову перед членами Конгресу, але трибуну з мікрофоном встановили дуже високо за для її зросту, і присутні могли бачити тільки її капелюх. Із цього приводу в пресі було надруковано багато їдких зауважень, але під час свого другого візиту королева звернулась до конгресменів із промовою, почала вона її словами: «Шановні джентльмени, я сподіваюся, на цей раз ви мене бачите». У відповідь пролунав сміх.

Вед. ІІ. Є такий жарт:

             Бог створив шотландців,

            Які бережуть традиції.

            Для рівної молитви

            Він створив валійців.

            Завжди готових для боротьби

            Він створив ірландців.

            Тому англійці самі себе створили,

            Давши можливість Всевишньому

            Відпочити від такої копіткої праці.

Вед І.   Вед. І. Ще одна європейська країна Італія. Вона знаходиться на Апенінському півострові та має вигляд чобітка. Столиця ІталіїРим. Це одне з найдавніших міст Європи. За легендою близнюки Ромул і Рем були вигодувані вовчицею біля схилів Палатінського пагорба. Ромул заснував на пагорбі місто, назване його іменем: слово Риміталійською вимовляється «рома».

Вед. ІІ. У Римі багато пам'яток старовини: руїни стародавнього форумуцентру громадського життя Римської республіки, Колізеюгігантського цирку стародавнього Риму.

 Вед. І. У Римі багато парків. На площах міста всюди фонтани. Є в Римі держава Ватикан — місцеперебування глави католицької церкви — Папи. Площа Ватикану 44 га, населення понад 1000 чоловік. На території Ватикану стоїть собор святого Петра найбільша церква в світі.

Вед. ІІ. Італійська кухня визнана однією з кращих ку­хонь світу. Ми знаємо про макарони (спагетті). Але італійська кухня ними не обмежується.  Перш за все італійська кухня — це тисячі виробів із тіста, причому кожне має специфічний смак. Національна страва – «спагетті». Варять їх в крутому кип'ятку. До них подають масло, тертий сир і різноманітні соуси, яких в Італії нараховується більше п'ятдесяти. Їдять спагетті виделкою.

 Вед. ІІ. Стверджують, що свою назву макарони отримали на одному із обідів. При появі на столі макаронів один із гостей викрикнув «О, макарони!», що означає «О, як мило!»

Хл. Так, цікава у нас виявилася мандрівка. Шкода, що не все на вдалося побачити, але я впевнений, що попереду в нас ще багато часу.

Дів.: Європа наш спільний дім, незалежно від мови, та державних кордонів. Всі ми належимо до однієї цивілізації. Єдині проблеми єднають усі європейські народи: добробуту нації, миру, дружби, розвитку культури, духовності кожного народу. Ми маємо бути зрозумілі Європі, а Європа – нам!

Вед. І. На цьому наше свято закінчено. Дякуємо за увагу! До нових зустрічей!

Вед. ІІ.  До побачення! Good bay! Do vidzenia!