Тема. В. Близнець «Звук павутинки». Про
красу
зовнішню і красу людської душі
Мета. Прослідкувати, як у творі
розкривається дивовижність і
краса світу;
удосконалювати вміння школярів
висловлювати власні думки,
зокрема про красу людської
душі і зовнішню красу;
розвивати творчі здібності,
спостережливість, уміння
узагальнювати і співставляти;
робити власні висновки,
обгрунтовувати свої судження;
виховувати красою слова
повагу до рідної мови, культури
народу.
Обладнання. Роздавальний матеріал,
мікрофон, таблиця,
малюнки учнів,
пам'ятка «Рефлексія»
Тип уроку. Комбінований.
Епіграф уроку. Не краса красить, а розум.
Народне прислів'я
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Емоційне забезпечення уроку.
Інтерактивна вправа « Побажання
товаришеві по парті ».
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
школярів.
*
«Усі дорослі спочатку були дітьми,
тільки мало хто з них
про
це пам'ятає ».
Антуан де Сент-Екзюпері.
Слово вчителя.
-
Діти, сьогодні на уроці ви допоможете мені поринути у
чарівний світ Дитинства. Для цього ми з вами створимо уявний кінозал, будемо
учасниками різноманітних серйозних передач, створимо своє «сонячне кіно».
Навчимося мріяти, фантазувати. Усвідомимо, що таке «добро» і «зло», поміркуємо
над питанням: у чому краса людини.
-
Інтерактивна вправа «Побажання
учителю».
ІV. Робота з класом. Актуалізація опорних знань.
* Перегляд
телепередач.
І. Телешоу «Найрозумніший».
Відбірковий тур.
Запитання. Що називається підтекстом?
(перша піднята рука)
10 запитань→ учень виходить на клас,
інші виконують завдання в зошиті для самоконтролю. Учень- асистент рахує бали.
|